Mivel nap, mint nap mosogatunk, így egyáltalán nem egyszerű a lefolyó tisztán tartása. Általában a konyhai mosogató lefolyó duguláselhárítás sok esetben csakis szakember segítségével oldható meg, hiszen ha nem a szifonban van a probléma, akkor csakis a lefolyó egyéb részei átnézése után lehet megoldást keríteni a problémára. Amit a szakemberek minden esetben hangsúlyoznak, hogy a megelőzés a legfontosabb, éppen ezért általában a dugulás elhárítást követően mindig teljes körű felvilágosítást is tartanak az ügyfelek számára. Ennek köszönhetően pedig pontos választ kaphatunk minden egyes kérdésünkre, valamint arra is, hogy mit kell beszereznünk azért, hogy a mosogatónk lefolyója minél ritkábban duguljon el. Az egyik és talán a legfontosabb eszköz a szűrő, amely megakadályozza a nagyobb darabok lefolyóba kerülését, valamint azt is, hogy rövid időn belül újra szakembert kelljen hívni. Az ételmaradékokat pedig sosem szabad az edényekben hagyni, érdemes minden tálat mosogatás előtt kitörölni.