Nem csak a hagyományos műfüvek állnak rendelkezésünkre manapság, hanem egyéb olyan különleges anyagok is, amelynek felhasználási területe igen széles. Éppen ezért a pázsitfű gyártás területén tevékenykedő cégek már nem csak a hagyományos termékeket gyártják, hanem a különlegesnek számító dekorációs füveket is. Mivel ezek valóban tökéletesek teraszokra, erkélyekre, valamint olyan kiállításokra, ahol nagy az ügyfél forgalom, így egyre nagyobb számban vásárolják az emberek. Akár fedett részre szeretnénk, akár pedig beltérre, mindkét esetben kifogástalan és esztétikus fedő anyag lehet, árban nagyon kedvező, így nagyobb felületek beborítására is tökéletes lehet. Mivel kapható a hagyományos, zöld színben, hatalmas a felhasználási területe, azonban ha valaki különlegességre vágyik, a kék és a piros árnyalatok is megtalálhatóak a palettán. Mivel pedig a dekorációs fű vastagságát is megválaszthatjuk, így teraszok esetében is kifogástalanul jó megoldásnak bizonyulhat. Karbantartása és tisztítása szintén egyszerű, így hosszú éveken keresztül kiszolgálhat minket.