Amennyiben a meleg víz után pótlásunk megszűnik, mindenképp számolnunk kell azzal a problémával, hogy a villany bojler az, amely tökre mehetett. Általában a Hajdu villanybojler vízkőtelenítése házilag is megoldható, azonban ezekben az esetekben mindenképp gyűjtsük megfelelő mennyiségű információt, mielőtt bele fognánk a munkába. Természetesen vannak egyszerűbb, és bonyolultabb készülékek is, de alapjában véve a működésük minden esetben ugyanaz. Persze némi szakmai segítséget is kérhetünk egy megfelelő szaktudással rendelkező szerelőtől, de ha van némi saját tapasztalatunk, akár mi magunk is megjavíthatjuk az elvízkövesedett bojlert. Amire minden esetben figyeljünk oda, hogy ne csak szétszedni tudjuk, hanem összerakni is, ugyanis csakis ebben az esetben lehetünk abban biztosak, hogy a problémát maradéktalanul megoldhatjuk. Jól jöhet némi villanyszerelő ismeret is, hiszen mivel a bojlerben elektromos részek is vannak, így azok karbantartását is érdemes elvégezni, amennyiben szét szedjük a rendszert.