Ha az a sajnálatos eset következik be, hogy illetéktelenek betörnek a lakásunkba, vagy éppen házunkba, sokszor tapasztalhatjuk azt, hogy az ajtón található zár tulajdonképpen megsemmisül. Ilyenkor csakis egy szakszerű zárszerviz lehet az, amely könnyedén, gyorsan és profin megtudja oldani a problémát, hiszen az sem ritka, hogy az ajtóban is kár keletkezett. Természetesen a szakemberek mindent megtesznek annak érdekében, hogy a keletkezett sérüléseket kijavítsák, valamint hogy az új zárat tökéletesen beépítsék. Amennyiben szeretnénk egy komolyabb biztonsági rendszert kiépíteni, mindenképp egy olyan zárral kezdjük, amely megfelelően modern és megbízható, hiszen ezek már nem csak arra képesek, hogy egyszerre több ponton záródjanak, hanem arra is, hogy a betörőket meggátolják tervükben. Általában ezek a zárak bizonyos időközönként igényelnek némi karbantartást, azonban ha ezeket elvégezzük, biztosak lehetünk abban, hogy semmi problémánk nem lesz az ajtónyitással és zárással. A szakember által beszerelt zárakhoz pedig garancia is jár.